veterosolium.sk

O stránke veterosolium.sk

Prečo vznikli tieto stránky?
Myšlienka na vytvorenie stránok skrsla pri navštevovaní komunitnej stránky na facebook.com - Zvolen na historických fotografiách a častých debatách v komentároch k jednotlivým fotografiám o tom kde sa dané miesto nachádza. Počiatočnou snahou bolo dať dokopy čo najviac informácií o minulosti Zvolena z rôznych zdrojov a dať možnosť porovnávať.

Návštevník by mal mať možnosť prezerať fotografie doplnené o miesto vytvorenia a doplnené o prepojenie so súčasným vzhľadom mesta. Návštevníci by mali mať možnosť listovať v starých monografiách a knihách o meste Zvolene, historických mapách z mesta a okolia. Všetko pre to aby sa mohli „vrátiť v čase“ a spomínať.

Rozhodol som sa pre využívanie služieb „tretích strán“ ako sú Google Maps, Google StreetView, Issuu, Vimeo.com aby som dokázal v dlhšom časovom období minimalizovať problémy s kompatibilitou a aby som sprístupnil údaje na stránkach čo najväčšiemu množstvu návštevníkov bez ohľadu s akým zariadením alebo prehliadačom na stránku vstúpia.

Prečo práve veterosolium.sk?
Veterosolium bol jeden z historických názvov mesta Zvolen z obdobia koncom 18. storočia. Teda tak aspoň hovorí wikipedia.

Chceli by ste ma kontaktovať?
Ktokoľvek má možnosť napísať mi na mail: admin@veterosolium.sk, v budúcnosti s najväčšou pravdepodobnosťou na stránku pridám aj ďalšie doplnky pomocou ktorých budeme môcť byť v kontakte.

•  Ochrana súkromia  •  O stránke